Kasutamistingimused ja õigused

Müügitingimused Tuust oü (edaspidi Veebipood) (registrikood 11045164), Asukohaga Valgamaa, Otepää vald.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) üldjuhul 1-2 tööpäeva jooksul. Sõltuvalt makseviisist võib laekumine aega võtta kuni 7 tööpäeva.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Soome. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-3 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Viivituste eest, mis on seotud transpordiettevõtte/teenusepakkujaga või tulenevad Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest ei vastuta Veebipood. Pakkide tarneaeg võib pikeneda seoses suuremate pühade või kampaaniatega. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 1-7 kalendripäeva jooksul. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 30 kalendripäeva jooksul või vastavalt toote juures eraldi näidatud tarneajale. Kui Veebipood on veebilehel või tellimuse kinnituses teavitanud ostjat tarneprobleemidest ja 30 kalendripäeva ületavast tähtajast, kohaldub Veebipoe poolt avaldatud tähtaeg.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Juhime tähelepanu, et Veebipoes müüdav kaup on valdavas osas erand ning tooteid ei saa tagastada, kui need on peale kättesaamist avatud või avamist pole võimalik lihtsa vaatluse teel kindlaks teha.

VÕS §53 lg 4 p 4¹ kohaselt VÕS § 56 lõikes 1 sätestatud taganemisõigust ei kohaldata lepingule, mille esemeks on sellise suletud pakendis asja üleandmine, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohaletoimetamist avatud.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise vabas vormis avaldus, ning saata see e-posti aadressile hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Taganemisõiguse kasutamiseks ei loeta paki pakiautomaati jätmist, sellest eelnevalt kirjalikult teavitamata. Väljavõtmata paki tagasijõudmise korral hoiustatakse seda 60 päeva, mille jooksul on kliendil võimalik see uuesti postitada. Peale kliendile saadetise kättesaadavaks tegemise paki hoiutähtaja möödumist tellimuse tühistamise soovil, on veebipoel õigus kinni pidada kõik tegelikud paki saatmiskulud vastavalt transpordiettevõtte hinnakirjale.

 

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese aasta jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja kontaktmeilile. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist tarbija tegevuse või tegevusetuse tõttu (vale kasutusviis, õnnetusjuhtum vms) või kui tegemist on asja tavapärasest kasutamisest tingitud normaalse kulumisega. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud või pakub Kliendile lisavõimalusi. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Saatekulud kompenseeritakse mõistlikkuse põhimõttel (soodsaim võimalus).

Muud

Tuust oü Veebipood võib sisaldada pornograafilisi materjale. Kui Sind leheküljel olevad materjalid häirivad, siis soovitame Sul leheküljelt lahkuda.

Leheküljel viibimine ja kauba tellimine on alla 18 a. keelatud.

Lehekülg võib sisaldada linke teistele interneti lehekülgedele. Tuust oü ei vastuta nende lehekülgede sisu ja kasutustingimuste eest.

Kõik eestikeelsed materjalid antud leheküljel on autoriõigusega kaitstud. Nende autoriõiguste teostamine, sh. nende edastamine ja reprodutseerimine, on ilma Tuust oü nõusolekuta keelatud.

Kõik pildid on illustratiivse tähendusega. Toote pakend ning detailid, sh värvus, võivad erineda pildil olevast. Hinnad, tekstid ja kaupade saadavuse info võivad muutuda etteteatamiseta.

Tuust oü teeb omalt poolt kõik võimaliku, et käesoleval leheküljel lisatud kommentaarid oleksid täpsed ja täielikud, kahjuks ei saa me garanteerida kommentaaride õigsust ega vastuta kommentaaride kasutamisest tekkivate võimalike tagajärgede eest.

 

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja kujul kontaktmeilile või helistada telefonil: +372 5661 6169. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada nende kodulehel. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.